Tomasz Gosiewski
Jaka jest Twoja rola w TFS?
Jestem Dealer Relationship Managerem. Moja rola polega na budowaniu oraz utrzymywaniu relacji z partnerami biznesowymi z grupy Toyota/Lexus, realizacji strategii sprzedaży oraz obsłudze dilerów pod kątem szeroko rozumianej współpracy z TFS.
Jakie było najbardziej satysfakcjonujące dla ciebie doświadczenie w TFS?
Pracuję od kilku miesięcy i takich doświadczeń miałem już kilka. Przede wszystkich satysfakcjonujący był dla mnie sposób, w jaki zostałem przyjęty w moim zespole. To wielkie szczęście trafić w miejsce, gdzie od pierwszego dnia czuje się ogromne wsparcie kolegów. To napędza i motywuje do pracy.
Innym takim doświadczeniem było zaproszenie do grupy projektowej organizowanej przez TFS we współpracy z importerem oraz siecią dilerów Toyota/Lexus. Dzisiaj mam możliwość samodzielnie prowadzić jeden z projektów.
W jaki sposób praca w TFS pomogła ci rozwinąć swoje kompetencje?
Wszystko dzięki wspierającym liderom, którzy obdarowują dużą dozą zaufania. Dzięki temu mam dużo swobody i szerokie pole na wdrażanie własnych pomysłów oraz metod pracy, które finalnie pomagają w realizacji założonych celów. I mimo dążenia naszej organizacji do ustandaryzowania pewnych procesów, wciąż pozostaje ogromny obszar na działania w indywidualnym stylu, co prowadzi do rozwoju, a rozwijając jednostki, rozwijamy organizację – i w TFS to wiemy.
Jakie są twoje największe wyzwania i sukcesy w pracy w TFS?
W mojej pracy największym wyzwaniem jest utrzymanie wysokiego zadowolenia naszych partnerów biznesowych z obsługi TFS. Jest to szalenie istotne w kontekście budowania i rozwijania relacji pomiędzy naszymi firmami. Wierzę, że sukces to wysoka jakość oferowanych usług oraz profesjonalizm pozwalający wykorzystywać ogromny potencjał marki Toyota/Lexus, której częścią jest również TFS.
Opisz kulturę i środowisko panujące w firmie
W dobie pracy zdalnej w trybie home office pobyt w biurze to zdecydowanie najfajniejsza część tygodnia. Zespół sprzedaży, którego jestem częścią, to niesamowita grupa utalentowanych ludzi, którzy z pasją i poczuciem misji podchodzą do swoich codziennych zadań. Jako że core biznesu naszego zespołu stanowi sprzedaż, to wszyscy mamy wspólny cel, a najlepsze jest to, że mimo iż każdy z nas jest inny, to bardzo podobny. Tak zgrany i dobrany zespół tworzy nieporównywalne do innych warunki pracy.
W TFS można spotkać naprawdę wielu specjalistów i ekspertów w swoich dziedzinach. Z racji funkcji, jaką pełnię w firmie, współpracuję z kolegami i koleżankami z różnych departamentów, dzięki czemu zarówno ja, jak i pozostali pracownicy mamy możliwość szerszego spojrzenia na biznes, którym się zajmujemy. Dzięki znajomości środowiska, w którym pracujemy, uczymy się procesów i współzależności różnych komórek organizacyjnych w firmie, a to prowadzi do wzajemnego zrozumienia, zaufania i zwiększa kulturę pracy.
W jaki sposób współpraca pomaga w szybszej i lepszej realizacji zadań?
Praca w organizacji takiej jak nasza przypomina grę zespołową – działania grupy ludzi, którzy na boisku pełnią różne funkcje, ale podejmując określone akcje w ramach swoich kompetencji, pracują na wspólny cel. Podobnie jest w TFS – każdy ma określone zadanie/rolę do odegrania. Co ważne, działania nasze często wpływają pośrednio lub bezpośrednio na pracę innych w naszej firmie, dlatego tak istotna jest współpraca. Dzięki niej możemy osiągnąć zdecydowanie więcej, łatwiej i szybciej, co sprawia, że stajemy się bezkonkurencyjni na tle innych organizacji.
W jaki sposób bycie częścią TFS buduje twoją pewność siebie?
Wsparcie = pewność siebie – to jest clou programu. Gdy się ma za sobą odpowiednich ludzi i ich odczuwalne na co dzień wsparcie, nie ma rzeczy niemożliwych, nie ma celu, którego byś nie osiągnął, nie ma problemu, z którym sobie nie poradzisz.
Jakie wartości i kompetencje są twoim zdaniem niezbędne do osiągnięcia sukcesu w TFS?
W moim odczuciu kluczowe są zaangażowanie, poczucie odpowiedzialności i otwartość na innych. Zaangażowanie – ponieważ nawet posiadając najlepsze umiejętności czy kompetencje, bez odpowiedniego nastawienia nie zrobimy nic. Odpowiedzialność – ponieważ dopiero poczucie obowiązku, nie tylko za siebie, ale również za innych, buduje naszą wiarygodność i daje wyraz naszej dojrzałości jako jednostki. Otwartość na innych – ponieważ bez względu na to, jak dobry jesteś indywidualnie, nie osiągniesz sukcesu w żadnej organizacji bez współpracy i zaufania innym.
Jakiej rady udzielisz komuś, kto rozważa rozpoczęcie kariery w TFS?
Nie rozważaj – po prostu zrób to.
Czy widziałeś, w jaki sposób TFS zmienia świat?
O tak, wdziałem i tego doświadczam. TFS zmienia mój świat, odkąd zostałem jego częścią, ale zamiast czytać o mnie, najlepiej samemu to sprawdzić:)